Horoskop květen 2024

Nejvýznamnější konstelace květen 2024

Z hlediska mundánních konstelací ( platných pro celou Zemi ) je nejvýznamnějším okamžikem 26. květen, kdy více než po roce opouští Jupiter znamení Býka a přechází do znamení Blíženců, ve kterém setrvá až do 9. června 2025. Tato Jupiterova pozice prospěje zrychlení toků informací a zboží. Rozhádaní jednotlivci a znepřátelené státy dostanou šanci sednout k jednacímu stolu, otevřeně o svých názorech či problémech promluvit a nalézt rozumné kompromisy. Jupiter ve znamení Blíženců také posílí šanci Donalda Trumpa ke znovuzvolení americkým prezidentem a pokud dodrží svá slova, měl by následně přispět k ukončení rusko-ukrajinského konfliktu. V prvních dvou dekádách tohoto května bude na ekliptice dominovat znamení Býka, ve kterém se postupně ocitne Slunce, Luna, Merkur, Venuše, Jupiter a Uran. A to by světu mělo přinést spíše mír, lásku a budování než nenávist, zlobu a boření… V lidských duších by tato pohodově působící konstelace měla touhu po smyslových požitcích, po stabilitě a po vylepšování svého života ve sféře ekonomické. Tyto planetární pozice by měly prospět byznysu s nemovitostmi, s ošacením, s kosmetikou a s chutnými potravinami. Lidé si budou chtít spíše užívat než se rvát…Ve třetí květnové dekádě se pak mění klima díky přechodům Slunce, Venuše a Jupitera do znamení Blíženců, takže by nuda neměla být na pořadu dne, lidé by měli spolu uvolněně a přátelsky komunikovat.

Zatímco dění ve světě budou ovlivňovat vcelku harmonické konstelace, u nás to díky komplikovaným tranzitům platit nemusí. Nejvýznamnější konstelací specificky ovlivňující dění v našem státě jsou totiž kvadratury tranzitujícího Jupitera a Urana ve znamení Býka na Lunu republiky ve znamení Lva a na Urana ve znamení Vodnáře, které naznačují sílící tlaky na výměnu některých ministrů či významných vládních úředníků, kteří budou obviňováni z neschopnosti či z korupčního jednání. Na našem území lze očekávat velmi dramatické děje v přírodě i ve společnosti, které leckde nenechají kámen na kameni… Vyloučit nelze velké havárie v dopravě i v průmyslu, možné jsou výpadky počítačových ( i bankovních ) a rozvodných sítí, možné je i řádění živlů přírodních. Naši občané mohou být rozhořčeni násilnými trestnými činy a provalit se mohou utajované informace jež rozzlobí veřejnost.1. květen – silná Venuše ve znamení Býka a neméně silný Mars ve znamení Berana naznačuje, že pro mnohé bude 1. máj lásky čas ! Navíc tato pozice sexuálních astrologických prvků zabarví prakticky celý květen, takže to zvýší pravděpodobnost, že lidé budou v tomto květnu velmi sexuálně aktivní a s chutí se seznamující. Na straně druhé bude 1. května Luna ve Vodnáři v napětí s Býčími prvky, což přinese i provokativní jednání mnohých jedinců nespokojených se svým životem a s politikou vládnoucí garnitury.

4. - 5. květen Merkur trigon Mars republiky, Slunce sextil Jupiter republiky – výborné dny pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv, ve společnosti by měl panovat optimismus, obchody se budou hýbat a produktivita práce stoupat, doprava by neměla váznout. Zabojovat by měli naši sportovci a kriminalisté ve střetnutích se svými protivníky.

12. - 15. květen Slunce dostihne na své pouti ekliptikou Urana ve znamení Býka. Avšak zatímco pro svět jsou konstelace velmi dobré a na trzích by měla panovat býčí nálada, konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě jsou bohužel velmi nepříznivé a mohou nám přinést zvýšenou četnost havárií v dopravě i v průmyslu, možné jsou výpadky rozvodných a počítačových sítí, požáry, výbuchy a oslabení zdraví či úmrtí významných osobností. ( Slunce s Uranem v kvadrátech s Uranem a se Saturnem republiky ).

16. – 23. květen – opět mundánní konstelace mimořádně příznivé ( ekliptikou bude postupovat čtyřkonjunkce Slunce, Jupitera, Venuše i Urana a díky tomu by měla dostávat světová ekonomika a mezinárodní vztahy velmi pozitivní impulzy. Na našem území to však taková selanka nebude a naopak lze předpokládat velmi dramatické děje v přírodě i ve společnosti. Vyloučit nelze oslabení zdraví či úmrtí významných osobností, možné jsou útoky hackerů na internetové bankovnictví, do velkých potíží se mohou dostat významné firmy a společnosti.

26. - 31. květen Slunce, Venuše a Jupiter přechází do znamení Blíženců, mění se kvalita času – obchody se budou hýbat, lidé by měli spolu přátelsky a uvolněně komunikovat. Nicméně 30. a 31. května dostihne Merkur Urana ve znamení Býka, světlo světa mohou spatřit převratné novinky vědy a techniky, na našem území však tato konjunkce bude v kvadrátech na Lunu a na Urana republiky, takže se naopak techniky může vymykat zpod kontroly své obsluhy, kolabovat mohou počítačové a rozvodné sítě.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR